آیین اعلام برگزیدگان و اهدای جوایز پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور نامزدها و مسوولان جشنواره در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد و برگزیدگان معرفی شدند.
امیدوار به اتفاقات خوب آینده برای صنعت اسباب بازی هستیم 
محسن حموله دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره توانستیم فرصتی فراهم کنیم تا آینده سازان مهارت زندگی را تمرین کنند اظهار داشت: این آیین جز با عزم راسخ مسوولان و انجمن اسباب بازی برگزار نمی شد و می توان به توسعه کمی و کیفی استقبال اشاره کرد.
وی افزود: جشنواره در مسیری است که فعالان این حوزه را با خود همراه کرده و امیدواریم افق درخشان توسعه صنعت اسباب بازی را شاهد باشیم.
حموله با بیان اینکه استقبال از این دوره از جشنواره نشان داد تاکنون راه را درست آمده ایم خاطرنشان کرد: اسباب بازی بر هوش و در بهبود خلاقیت و افزایش توانایی جسمانی کودکان تاثیر دارد و مهم این است که کودک را برای پذیرش نقش های اجتماعی در آینده آماده می کند.
وی افزود: اسباب بازی بر شخصیت کودکان و حتی بزرگسالان تاثیر می گذارد و باید به قوانین، ایجاد زیرساخت ها و سرمایه گذاری در این حوزه مورد توجه قرار گیرد و به رونق منجر شود.
به گفته وی، فضای فرهنگی کشور از این حوزه رونق خواهد گرفت زیرا اسباب بازی منتقل کننده فرهنگ این مرز و بوم است.
حموله تاکید کرد: امیدوار اتفاقات خوب آینده در حوزه اسباب بازی هستیم و در این زمینه ایجاد شهرک اسباب بازی گام بزرگ و موفقی خواهد بود.

اسباب بازی حامل فرهنگی و ابزار رشد کودکان است

فاضل نظری رییس پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادهایی را وظیفه کانون می دانیم خاطرنشان کرد: استقبال خوب و غیر قابل پیش بینی بود با ازدحامی در عصرها مواجه بودیم که مانع بازدید کافی و مناسب از تمام بخش می شد که از این موضوع عذرخواهی می کنیم .

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: با وجود این شرایط در سال آینده باید بخش های وسیع تری را به جشنواره تخصیص دهیم و یا محل برگزاری را تغییر دهیم زیرا جشنواره به سنی از بلوغ رسیده که باید امکانات دیگری را برای آن فراهم کنیم.

این روزها نگاه به مقوله اسباب بازی تغییر کرده است؛ ما با نامی که بر هر پدیده ای می گذاریم به  رشد آن جهت می دهیم و در تعالی آن تاثیر می گذاریم و این روزها اسباب بازی در جامعه معنایی پیش پا افتاده نیست و برجسته شده است.

وی با بیان اینکه اسباب بازی حامل فرهنگی و ابزار رشد کودکان شده است تاکید کرد: تنها راه آموزش، کتاب نیست و اسباب بازی از لوازم آموزشی دهه ها قبل است که می تواند چیزهایی را آموزش دهد که در برنامه آموزشی آموزش و پرورش نمی گنجد.

وی با تاکید بر اینکه کانون تولی‌گر است و نمی خواهد نقش رقابتی ایفا کند، اظهار داشت: این نهاد با همکاری و مشارکت مسیر را طی می کند و خود را موظف به حمایت از ایده های تازه و صاحبان آنهاست تا با طرح  بازار کانون اولین قدم تجاری سازی ایده ها برداشته شود.

وی با اشاره به حضور محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهوری آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی  خاطر نشان کرد: ایشان با حضور و بیان نگرش خود چراغ امیدواری را روشن کردند و امیدواریم سال آینده گزارش های موفقیت آمیزی در این زمینه داشته باشیم.

وی تاکید کرد اسباب بازی به خاطر نوپا بودن نام صنعت را در خود ندارد اما با برداشتن قدم های محکم تر و هم افزایی ایجاد شده می تواند به توسعه دست پیدا کند.

به گفته وی، شهرک صنعتی و رشته دانشگاهی اسباب بازی ما را به آینده فرزندان این سرزمین امیدوار می کند تا بهتر از ما زندگی کنند.

برگزیدگان بخش‌های مختلف پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی به این شرح معرفی شدند:

برگزیدگان در بخش عروسکی:

کیفیت ساخت عروسک ها 
وحیده سادات موسوی برای عروسک های گیلو و گیسو

نسرین رستم زاده برای عروسک نارگل

منیره صفا تاج برای عروسک سلما شایسته تقدیر شدند.
عطیه سادات کاشی برای عروسک عمو قربون

رویا منوچهری و بنفشه کسرائیان به صورت مشترک و محیا محبی عروسک انگشتی راژان به ترتیب رتبه اول تا سوم این بخش را به دست آوردند.

عروسک های بومی 
زهرا کرمی برای عروسک گلین باجی

محبوبه فتاحی برای عروسک لال
شیوا صارمی منفرد برای عروسک های چوبی اقوام تقدیر شدند

پرستو نیری برای عروسک گل ونی

مژده دانش پژوه برای عروسک شاماران حائز رتبه شدند.

بخش اسباب بازی 


آزاده الماسی برای جامپکس، زینب تدین برای پیتزا تایم و لیلا واقفی برای تالاب من تقدیر شدند و هیات داوران تقدیر ویژه ای از موزه عروسک های ملل و محیط زیست به عمل آورد.
هیات داوران هیچ اسباب بازی را در رتبه اول و سوم حائز دریافت جایزه ندانسته و اسباب بازی دانش کیت نجوم و کاوش ایده تکاپو را در رتبه دوم معرفی کردند.
هیات داوران در بخش فرهنگی و هنری اسباب بازی از عروسک های موزه عروسک های ملل، حمیده ساعیان برای باغ پارسی و فرشته یاقوتی برای عروسک پیشگان تقدیر کرد و بدون معرفی رتبه های دوم و سوم، رفعت السادات خرم برای منچ فراگیر رتبه اول این بخش را به دست آورد.

گروه فکری 
مریم حضور بخش برای سوداگران، محمد نصیری برای تخته میله تقدیر شدند.
شهاب محسنی برای ارچین، نوید خرم آبادی برای سنگ، کاغذ و قیچی و میثم نظریان مجموعه آثار سگال و جال حائز رتبه دوم و سوم شدند و تندیس و لوح تقدیر به طور مشترک برای اثر پایاپای به گروه هوپا و ددان به گروه با همزی اهدا شد.

بازی الکترونیکی و یارانه ای 
شرکت افزار صنعت پویا برای اثر ربات آموزشی پی بات، شرکت سرزمین ربات ها برای اثر ربات اینو اینو و حجت اله درودیان برای اثر ربات دانش دو تقدیر شدند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *